19.12.2019г. 6016

Чи можна робити татуаж під час вагітності

Чи можна робити татуаж під час вагітності

Татуаж і вагітність: наскільки це сумісно?

Татуаж - дуже зручний спосіб зробити своє обличчя більш виразним і унікальна можливість підкреслити красу, даровану природою. Крім того, він дозволяє отримати істотну економію фінансових коштів, адже після проведення процедури, відпадає необхідність придбання декоративної косметики. Робити перманентний макіяж може практично будь-яка жінка, але при цьому слід все ж відзначити наявність певних протипоказань, частина з яких стосується стану вагітності.

Цей прекрасний період передбачає значні зміни в організмі, що мають різний характер, а також часте перебування в емоційному стресі. Але, незважаючи на всі неприємні відчуття, кожна жінка мріє мати бездоганний вигляд. А це означає, що вона також хоче зробити татуаж брів або інших зон обличчя - як будь-яка представниця слабкої статі. Наскільки нешкідливий цей процес для майбутніх мам і чи можна його робити під час очікування дитини - про це і піде в подальшому мова.

Ключові причини виникнення такого бажання

Серед відвідувачів салонів краси жінки в цікавому положенні зустрічаються нерідко. Прагнення зробити перманентний макіяж у них часто викликані декількома причинами:

  • У період очікування дитини на тлі зміни картини гормонів у жінок відбуваються зміни в сприйнятті себе і навколишнього світу. Досить часто вони комплексують з приводу швидкого набирання ваги, і тому у жінок цілком закономірно виникає прагнення щось поліпшити в своєму образі.
  • При вагітності також відбуваються помітні зміни в обрисах обличчя, а відтінки волосків на бровах і віях змінюють колір. Це, безсумнівно, стимулює бажання хоч якось змінити свою зовнішність.
  • Майбутні мами, що йдуть в декретну відпустку, раптом усвідомлюють, що у них з'являється купа вільного часу, і тому зараз у них є можливість зробити те, що не встигали раніше.
  • Наступна причина, також не менше поважна - «просто я давно цього хочу».

Всі ці підстави, звичайно ж, суто індивідуальні. Але при цьому ключовим питанням є не те, яка з них виявиться найбільш значною, а те, які є протипоказання в період очікування дитини і годування груддю.

Наскільки це небезпечно?

Спочатку потрібно зауважити, що деякі косметологи, до яких приходять майбутні мами, відмовляють їм у проханні виконати татуаж. Перш за все, це пояснюється тим, що отриманий макіяж може викликати невдоволення у вагітної жінки. Причина все та ж - порушення гормонального фону. Організм може зреагувати абсолютно несподівано, і на завершальному етапі ефект макіяжу буде не зовсім той, на який розраховували. Разом з тим, все це досить відносно, і в більшості випадків результат виходить планованим.

Больові відчуття

Техніки, що використовуються для проведення процедур, припускають поверхневе введення під шкіру барвника. Тому сам процес малотравматичний і практично не супроводжує хворобливими відчуттями. Оскільки вагітним не можна використовувати знеболююче, що містить лідокаїн, то процедура татуажу показана для проведення без анестезії. Разом з тим, дане питання знову-таки досить відносне. Деякі жінки переносять проколювання дуже легко, а для деяких це асоціюється з нестерпним болем.

Прояв алергії

Барвники від відомих брендів повністю гіпоалергенні, і тому не можуть викликати побічні ефекти. Але якщо ви звернетеся до майстрів-новачкыв, то в цьому випадку не будете застраховані від використання недорогих і неперевірених препаратів. Тому в таких випадках краще всього звертатися до професіоналів - тільки так можна уникнути неприємностей зі здоров'ям.

Травмоопасность

Тут також дуже важливим є правильний вибір майстра. Звертаючись до новачків, які працюють на дому, ви, звичайно, заощадите гроші на послуги, але при цьому потрапляєте в зону ризику з приводу якості та травм. Відсутність належного обладнання, робота в нестерильних умовах може призвести до того, що шкіра буде травмована, а результат не виправдає очікувань. Можливо, надалі буде потрібно кілька корекцій, щоб виправити невдалу роботу. Крім іншого, істотно зростає можливість занесення в ранки різних інфекцій, що зазвичай викликає набряки, припухлості, погане загоєння ранок і інші неприємні патології.

Що скаже гінеколог?

Ще до візиту до майстра жінці настійно рекомендується запитати поради у гінеколога. Якщо у неї спостерігається індивідуальна непереносимість процедури, то тоді татуаж краще відкласти на більш пізній час.

Ще одним, не менш важливим аспектом, є вже згаданий вище гормональний фон. Саме його зміни можуть привести до неконтрольованої міграції кольору. Ніхто не може напевно точно сказати, як поведе себе організм вагітної жінки і як приживеться осад пігменту - повністю або частково. Дуже часто буває так, що барвник не дає ніякого ефекту, і брови не змінюють свій колір.

Найбільш сприятливі умови для татуажу

Найголовніший період вагітності - перші три місяці - саме тоді відбувається формування плоду. На жаль, цей час дуже хвилюючий, так як на нього припадає найбільша кількість викиднів. Жінці протипоказані хвилювання, негативні емоції, і вона повинна захищати себе від впливу зовнішнього середовища. Тому робити татуаж в першому триместрі вкрай небажано.

Останні три місяці - стабільніші, так як вагітність підходить до завершення, емоційний фон жінки вирівнюється, а ймовірність загрози викиднів майже в повній мірі нівельовано. Проведення косметичних процедур на даному етапі цілком можливо, але при цьому слід врахувати деякі фактори. Після першого впровадження барвника, очевидно, буде призначена корекція, а це значить, потрібно вибирати час так, щоб воно не співпало з пологами. Більш того, весь процес займає приблизно півтори-дві години, протягом яких жінці доведеться лежати на спині нерухомо, що досить складно робити при великому животі. Це також потрібно брати до уваги при вирішенні проведення процедури.

Чи боляче це

Процедура татуажу - досить болюча в силу того, що майстру доводиться обробляти сприйнятливі до болю сегменти дерми. При виникненні таких відчуттів висока ймовірність підвищення тонусу матки, що провокує в кінцевому результаті вельми негативні наслідки. Тоді вагітні жінки можуть замовити послугу виконання пудрових брів. Вона найчастіше проводиться без знеболюючих препаратів, так як за своєю суттю мінімально болюча, не передбачає високої травматичності і забезпечує відмінні показники.

Але найкращий час для татуажу, рекомендоване лікарями і косметологами - після півроку після появи на світ малюка. В цей час гормональний рівень вирівнюється і впорядковується, і жінка отримає ефективний і дієвий результат декоративного макіяжу.

Все ж при величезному і непереборному бажанні терміново зробити татуаж в період вагітності краще всього використовувати згаданий вище метод пудрових брів або мікроблейдінг. Якщо при татуажі введення барвника проводиться на глибині 1,5 мм, то два зазначених способу передбачають зону впливу не глибше 1 мм. Такі процедури вважаються найбільш щадними з точки зору хворобливості для клієнтів.

Чи припустима процедура пудрових брів при цікавому положенні і для годуючих мам?

Як вже було сказано, пудрові брови робити не боляче, і тому дана процедура не викликає ніякого дискомфорту для пацієнтів. У зв'язку з цим можна відзначити, пудровим напилення цілком доступно для майбутніх матусь, як унікальна процедура без неприємних наслідків. Іншим, не менш важливим перевагою, також є і те, що під час загоєння товсті скоринки на шкірі утворюються вкрай рідко, а виникає лише невелике лущення.

Пудрові брови - повністю нешкідлива техніка, яка допустима в тому числі і для жінок, що годують. Вона має безсумнівні переваги і практично не має вад.

У чому особливість?

Говорячи про характерні риси татуажу різних сегментів особи, потрібно відзначити їх незначна кількість. При цьому всі вони стосуються виключно больових відчуттів. В цьому плані перевагу бажано віддати татуажу брів, так як робити губи й очі - більш болісно.

Чи допускається це під час годування грудьми?

Не тільки довгі і складні 9 місяців, а й наступні після пологів періоди зазвичай ускладнені грою гормонів і іншими обов'язковими змінами в роботі жіночого організму. Це перш за все, означає, що рішення зробити брови в такий час буде помилковим. Як вже було сказано раніше, найкраще почекати півроку з тим, щоб дати можливість організму відновитися і налагодити свої функції. Тому самим ідеальним варіантом для татуажу буде період ще до настання вагітності і лактації.

Якими небезпечними можуть бути наслідки?

З приводу того, наскільки можлива і безпечна ця процедура для годуючої жінки, як і раніше не знаходиться єдиної думки. Деякі дитячі лікарі впевнені, що татуаж категорично протипоказаний, інші не бачать негативного впливу на кількість і якість грудного молока.

Але що стосується татуажу губ, цей процес небезпечний для жінок, що народили. Він може спровокувати появу герпесу, для запобігання якого потрібно заздалегідь приймати спеціальні ліки. Матусям вони протипоказані, так як діючий компонент ліків впливає на молоко. На повіках татуаж виконувати можна, але сам процес відрізняється хворобливістю, а вводити анестезію також не можна.

Крім іншого, під час лактації матусям властиво зменшення больового порогу, через що кожне з косметичних втручань здатне спровокувати великий дискомфорт. А це теж несприятливо впливає на лактацію.

Підводимо підсумки

При будь-якому розкладі право приймати рішення з даного приводу завжди залишається за самою жінкою. Тільки вона буде відповідальна за своє самопочуття і здоров'я своєї дитини. Самі фахівці можуть тільки позначити основні моменти забороняючого характеру. Отже, робити перманентний макіяж брів суворо забороняється, якщо:

  • в оброблюваної зоні є ушкодження шкіри, висипання, подряпини;
  • спостерігається підвищення артеріального тиску;
  • жінка схильна до алергії, і компоненти, що входять до пігменту, можуть спровокувати напад;
  • присутній діагноз матки в тонусі і загрози викидня;
  • складний перебіг вагітності;
  • ще не пройшов перший триместр вагітності.

Також не рекомендовано відвідування підозрілих «підпільних» кабінетів, де процедури проводяться в неналежних умовах, інструменти не стерилізуються, а майстри не володіють потрібним рівнем кваліфікації.

Повернутися

ТАКОЖ ЧИТАЮТЬ

Прийом клієнтів проводиться за попереднім записом
ЧИТАТИ БЛОГ