19.02.2020г. 22342

Татуаж брів: все, що потрібно знати про процедуру

Татуаж брів: все, що потрібно знати про процедуру

Сучасна сфера краси - це постійно мінливі «правила» стилістики макіяжу. Яскраві і пишні губи поступово відходять у небуття - в наші дні великою популярністю стала користуватися процедура татуажу брів. Вузенька і ледь помітна ниточка з тонких волосків давно вже втратила актуальність, поступившись дорогою красивим і густим бровам - природним і з натуральним відтінком. На жаль, не всі жінки можуть похвалитися такими параметрами, даними природою. Велика частина представниць прекрасної статі витрачає багато часу і зусиль на те, щоб знайти бажану форму і потрібний колір. Саме тому процедура перманентного макіяжу може вважатися справжнім порятунком для них, дозволяючи за відносно короткий проміжок часу отримати якісний результат.

Мої клієнтки стверджують, що перед відвідуванням мого кабінету вони дуже довго і ретельно продумують всі можливі наслідки цієї процедури, акцентуючи свою увагу на всі «за» і «проти». В процесі вони прислухаються до рекомендацій своїх подружок, які вже пройшли процедуру татуажу, знаходять в Інтернеті відгуки про майстрів Одеси. І це цілком закономірно - адже оновлені брови на обличчі будуть триматися приблизно два роки, і в разі наявності похибок усунути їх буде вельми проблематично. Разом з тим, добре зроблений макіяж - можливість надовго забути про щоденне підфарбовування, а також прекрасна економія фінансів. Тому мета цієї статті - детально розповісти про всі плюси і мінуси даної процедури, щоб кожен зміг остаточно вирішити для себе її необхідність.

Техніки макіяжу брів

Перш за все, мої клієнтки повинні розуміти, що являє собою ця процедура. Перманентний макіяж в даному випадку — це введення в верхній шар дерми фарбувального пігменту на природній основі за допомогою спеціального апарату. Серед великої різноманітності всіляких типів татуажу окремо варто було б виділити мікроблейдінг і пудрові брови, а також змішану техніку, яка передбачає поєднання зазначених вище методів. Про кожний з них ми розповімо окремо.

Мікроблейдінг

Ця техніка передбачає малювання окремих волосків з використанням маніпули. При цьому на шкірі робляться невеликі надрізи, через які і вводиться барвник. В результаті ми отримуємо ілюзію природного зростання волосків.

Даний напрямок передбачає виконання в двох техніках: європейської і східної. Перша відрізняться «малюванням» в одному напрямку, при цьому всі волоски мають однаковий розмір. Східний метод відрізняється хаотичністю малюнка, який повторює природний малюнок брів.

Якщо говорити про позитивні риси цього способу, то тоді слід виділити такі аспекти:

 • відсутність хворобливих відчуттів;
 • якісний результат, що дозволяє замаскувати безліч вад - неправильну конфігурацію брови, прогалини в зоні росту волосся, асиметрію, багато іншого;
 • можливість отримати бажану форму брів;
 • доглянутість зовнішнього вигляду.

Разом з тим, потрібно також згадати і певні недоліки мікроблейдінга, наприклад:

 • необхідність пошуку досвідченого майстра - робота непрофесіоналів чревата рубцями, пігментом, що поплив і міграцією кольору;
 • неможливість зробити татуаж на жирній шкірі - в цьому випадку волоски будуть розпливатися, а бровь може деформуватися;
 • невелика кількість хороших майстрів, здатних якісно виконувати свою роботу - обіцяти можуть багато, але добре зробити — одиниці.
 • Хочу наголосити, хоча я і досвідчений майстер, але з технікою “мікроблейдинг” я не працюю. Меня довподоби техніка “пудрові брови”.

Пудрові брови

Цей спосіб користується величезною популярністю у моїх клієнток, відрізняючись технікою виконання і прекрасними результатами. Введення барвника в цьому випадку здійснюється методом розтушовування. Пігмент виглядає м'яко, малюнок не має різких переходів і кордонів. Зовні створюється ефект підведених олівцем або тінями брів.

Головні «плюси» техніки

 • приголомшливий ефект - брови виглядають настільки природно, що з першого погляду буває досить складно зрозуміти, що вони пофарбовані;
 • сама процедура характеризується безболісністю і невеликою травматичністю;
 • відмінна можливість замаскувати вади брів, неякісний попередній макіяж, маленькі шрами;
 • бездоганно підходять під будь-який стиль;
 • допустимість для проведення процедури на будь-якому типі шкіри.

Основні «мінуси»

 • потрібно коригування по закінченню місяця після першого татуажу;
 • ця процедура відноситься до категорії дорогих.

Змішана техніка

Оскільки цей метод включає в себе обидва попередніх, то він також відрізняється властивими їм недоліками і перевагами. Говорячи про позитивні моменти, слід виділити можливість отримати в результаті об'ємні і насичені за кольором красиві брови, які виглядають дуже натурально. Щодо негативу - то його можна легко уникнути, якщо довіритися професіоналу.

Коли татуаж брів необхідний?

Загальні рекомендації з приводу необхідності проведення процедури виглядають наступним чином:

 • прояв алергічних реакцій по відношенню до декоративної косметики;
 • надзвичайно чутлива шкіра;
 • відсутність волосків в сегменті брів - повне або часткове;
 • поганий зір, що не дозволяє коректно і точно робити щоденний макіяж;
 • необхідність в коректуванні брів, насиченні її кольором, інше;
 • якщо немає умінь створювати оригінальний макіяж;
 • бажання заощадити фінанси і мати багато вільного часу;
 • бажання виглядати красиво завжди і в будь-якій життєвій ситуації.

П'ять факторів, які говорять на користь татуажу брів

Отже, чому ж ця процедура буває вкрай необхідної для більшості моїх клієнток? Пропоную вам своєрідний рейтинг основних причин.

1. Це завжди красиво.

Напевно, ви завжди хвилюєтесь перед походом в лазню, сауну, басейн, а поїздка на море для вас взагалі здається катастрофою? Адже після прийняття будь-якої водної процедура ваші брови відразу «пливуть», втрачають свій колір і насиченість. Але це буває тільки в тому випадку, якщо ви користуєтеся звичайними косметичними засобами - і їх ви напевно носите з собою в косметичці або сумочці, щоб в будь-якій зручній ситуації «зробити обличчя». За допомогою татуажу ви моментально позбудетеся від таких проблем, а ваші брови будуть виглядати завжди ідеально. Єдина процедура, яка вам буде потрібна після татуажу - регулярне вищипування волосків, що з'являються поза намальованого кордону. Процедура не займає багато часу - не більше 5 хвилин, і проводиться зазвичай раз на два тижні.

2. Ніякої алергії.

Що б не говорили виробники декоративної косметики, до складу більшості препаратів все ж включаються хімічні компоненти. Тому поява алергічної реакції на туш або інші засоби - досить часте явище. Після проходження процедури перманентного макіяжу брів ви гарантовано позбавитеся від висипу, почервоніння і лущення на шкірі. Ви більше не будете використовувати декоративну косметику, а ваша зовнішність завжди буде бездоганною.

3. У вас з'явиться купа часу.

Ви коли-небудь підраховували, за скільки хвилин ви зазвичай фарбуєте брови? В даному випадку мова йде про надання їм ідеальної форми - з правильною симетрією і відповідним вашому образу кольору. Як показує практика - на це йде не менше 20 хвилин в день. Особливо актуальні такі «підрахунки» в ранкові години - коли ви спізнюєтеся на роботу або ж перед важливими зустрічами. Поспіх може привести до неякісного результату, в результаті у вас безповоротно псується настрій, а весь день або серйозна зустріч можуть піти не в тому напрямку.

У таких ситуаціях є тільки одне, єдине правильне рішення - зробити татуаж брів. Після нього ви зможете довше поспати вранці або приділити більше вільного часу своїй родині.

4. Фінансова вигода.

А тепер прийшов час провести розрахунки за витратами на косметику. На перший погляд, покупка олівця не настільки видаткова з фінансів. Але при цьому не потрібно забувати про додаткове придбання кистей, спонжів, гелевої підводки, тіней, спеціальних демакіяжних засобів, які хоча б раз на півроку потрібно оновлювати. В результаті виходить досить велика сума, заощадити яку можна, якщо зробити татуаж брів. В Одесі ця послуга коштує в межах 1000 - 5000 грн. - це якщо ви звернетеся до справжніх професіоналів. Але сам ефект ідеальних брів триватиме протягом 2 років, при цьому купувати декоративну косметику та інші супроводжуючі засоби вам не потрібно.

5. Ви - сама досконалість

Погоджуючись на процедуру, ви вибираєте для себе ту форму брів, яка на даний момент вважається наймоднішою. По закінченню періоду дії татуажу ви зможете змінити конфігурацію, підтверджуючи тим самим своє звання найстильнішою і чарівною жінки.

Шість негативних факторів, що не допускають татуаж брів

Однак не потрібно думати, що дана процедура доступна для всіх. Вона також має певні недоліки, не згадати про які було б нечесно по відношенню до моїх клієнтів.

1. Нечесні непрофесіонали.

У наші дні цей вид косметичної послуги пропонують багато салонів, студії краси і індивідуальні майстри. На превеликий жаль, далеко не всі з них є хорошими фахівцями, а більша частина не володіє спеціальними дипломами та сертифікатами, що дають їм право працювати в цьому напрямку. Справжній майстер повинен мати великий досвід, відмінно знати всі техніки і орієнтуватися в нюансах колористики. Тому, приймаючи рішення зробити брови, зверніть увагу на відгуки на форумах і в соціальних мережах, поцікавтеся фотографіями вже зроблених робіт, а також уважно зважте всі «за» і «проти» для вашого конкретного випадку. Майстер перманентного макіяжу - Степанова Вікторія, яка веде діяльність в Одесі, має необхідний рівень досвіду і може надати цю послугу на вищому рівні.

2. Погана якість барвників.

Буває так, що отриманий в результаті татуажу колір через деякий час змінює свій відтінок, і брови можуть стати червоними, сірими або рудими. В даному випадку причиною стає пігмент незадовільної якості - саме такий вибір через дешевизну найчастіше роблять початківці майстри, які ще не готові вкладати серйозні кошти в свою діяльність. Крім того, невеликий досвід майстра - це ще одна вагома причина зміни кольору брів. При цьому чим менше досвіду у стиліста - тим результат татуажу буде гірше.

3. Бажання негайно змінити зовнішність.

Головний аспект, який обов'язково потрібно враховувати - брови робляться мінімум на 1,5 роки, і за цей час поміняти їх колір і форму буде неможливо. Тому, щоб не робити потім доопрацювання, або щоб зовсім не зважитися на видалення татуж, ще з самого початку потрібно добре продумати заздалегідь всі можливі наслідки.

4. Наявність протипоказань.

Кожна з технік перманентного макіяжу передбачає внутрішньошкірне впровадження препарату, в результаті чого дерма отримує пошкодження. У зв'язку з цим слід сказати про деякі протипоказання, що можуть призвести до нехорошими наслідками:

 • цукровий діабет з інсуліновою залежністю;
 • якщо спостерігається погане згортання крові;
 • синдром набутого імунодефіциту;
 • запалення в організмі, що супроводжуються ГРВІ та підвищенням температури;
 • епілептичні напади;
 • хвороби з розділу психіатрії.

Також не рекомендований татуаж брів для майбутніх матусь і жінок, які годують грудьми. Всю детальну інформацію з цього приводу ви знайдете в моєму блозі. Щоб повністю убезпечити себе в плані здоров'я, перед відвідуванням косметолога бажано заздалегідь проконсультуватися з лікарем, а також з майстром татуажу.

5. Імовірність занесення інфекції.

Якщо ви зважитеся звернутися до новачка або непрофесіонала - ви ризикуєте отримати інфікування шкірних покривів. Найчастіше негативні наслідки виникають в результаті багаторазового використання витратних матеріалів, які передбачають одноразове застосування. Також ризик зараження зростає через роботу без рукавичок, з нестерильними інструментами. Тому обдумайте добре, чи варто відвідувати на дому майстра, про який мало хто чув і який не має портфоліо своїх робіт і відгуків від клієнтів.

6. Обмеження по іміджу.

Неправильно підібраний колір може візуально зістарити обличчя. Крім того, протягом декількох років ви не зможете при бажанні змінити колір волосся, так як ця процедура тягне за собою і зміну тону брів для досягнення гармонії образу.

Схема проведення процедури

Татуаж брів виконується приблизно за однією схемою, при цьому вибір методу ніякої ролі не грає. Суть процесу наступна:

1. Консультування - майстер проводить зустріч з клієнтом, показує портфоліо, розповідає все про процедуру, відповідає на питання, які цікавлять.

2. Розроблення моделі - в сегменті макіяжу майстер промальовує за допомогою спеціального олівця конфігурацію майбутніх брів, коригуючи розміри і колір. Все це оцінює замовник, а якщо виникає необхідність будь-яких виправлень - все відразу допрацьовується.

3. Знеболювання - майстер проводить першу анестезію, вводячи навколо оброблюваної зони спеціальний засіб-гель на базі лідокаїну.

4. Початок татуажу - майстер відкриває упаковку з одноразовою голкою, фіксує її в машинці і починає працювати;

5. Повторна анестезія - проводиться для того, щоб повністю позбавити клієнта від хворобливих відчуттів.

6. Завершальна консультація - необхідна для того, щоб детально роз'яснити клієнту про принципи догляду за бровами. Цей майстер може назначити день для корекції, якщо цього захоче відвідувач. Також він рекомендує спеціалізовані засоби, що сприяють швидшому загоєнню ранок.

Сама процедура може тривати в діапазоні 1,5 - 2,5 годин. Ще до візиту майстра ви можете заздалегідь самостійно визначитися з технікою виконання і формою брів - це істотно заощадить час. А фахівець лише внесе свої пропозиції з приводу кольору і зовнішнього вигляду брів на основі вашої зовнішності.

Рекомендації по догляду після перманентного макіяжу

Більш детально дізнатися, як потрібно організувати процес загоєння шкіри, можна тут. Більш точні вказівки вам дасть майстер. Пропоновані нижче поради мають загальну структуру, так як вони відносяться до будь-якої методики проведення татуажу. При цьому варто відзначити, що даний період для кожної людини індивідуальний і залежить від здібностей дерми відновлюватися і від того, як вона сприймає барвник. Якщо говорити про терміни, то шкіра заживає протягом 3 - 10 днів, а пігмент закріплюється протягом 1 місяця.

Перші десять днів слід:

 • проводити знезараження поверхні шкірних покривів хлоргексидином - це не допустить проникнення інфекції;
 • регулярно наносити ранозагоювальні препарати, рекомендовані майстром;
 • намагатися не мочити сегмент брів;
 • періодично видаляти лімфатичну рідину, яка буде виділятися згодом;
 • закривати на вулиці брови окулярами або капелюшком.

Неприпустимо:

 • розчісувати і розтирати оброблену зону;
 • відривати нігтями лущення і скоринки, якщо вони будуть з'являтися;
 • користуватися косметикою в сегменті брів;
 • плавати в басейні і ходити в лазню або сауну;
 • багато потіти, тому від активного проведення часу поки краще відмовитися.

Як проходить процес загоєння

Постараюсь коротко розповісти про основні етапи після татуажу брів.

Спочатку можна буде спостерігати, як відбувається зміна кольору після процедури в перші дні. Трохи темний спочатку, з часом він буде набувати яскравість і насиченість. Такі процеси пов'язані з якісною роботою імунітету - організм виділяє «чужака» і активно з ним бореться. В результаті буде виділятися лімфатична рідина.

Потім стануть формуватися скоринки і виявлятися свербіж - свідоцтво того, що шкіра починає гоїтися. Він може бути помірним або сильним - все залежить від сприйняття організму. В процесі відпадання кірочок відтінок брів буде освітлюватися, формуючи осад пігменту.

По закінченню 10 - 15 днів шкірні покриви повністю загоюються, але при цьому будуть ще залишатися чутливими. Скоринки, свербіж і лущення уйдуть, а пігмент ще трохи посвітлішає.

Що стосується самого тону брів, то остаточно пігмент «всядеться» після одного місяця. Саме тоді організм перестане реагувати на барвник, після повного формування кольору можна сміливо записуватися на корекцію (якщо є така необхідність).

Три «казки» про татуаж брів

Якщо ви ще ніколи не робили цю процедуру, то напевно вас гризуть страхи і сумніви з цього приводу. Перш за все, в такій ситуації не варто панікувати і читати неправдиву інформацію на просторах Інтернету. Я постараюся розсіяти всі сумніви, навівши безперечні по правдивості факти.

1. «Це надзвичайно боляче».

Швидше за все, цей міф бере свій початок ще з тих часів, коли татуаж було робити дійсно боляче. Класичне виконання тату мало на увазі глибоке (понад 1 мм) введення пігменту під шкіру, що викликало хворобливі відчуття.

Перманентний макіяж робиться за іншим принципом. Барвник впроваджується неглибоко, шкіра при цьому травмується мінімально. Крім того, в процесі в обов'язковому порядку двічі робиться анестезія, тому мої клієнти не відчувають болю, а деякі навіть мають можливість подрімати під час процедури.

2. «Потім брови приймають інший колір».

Це помилкова думка, так само, як і попереднє, засноване на принципах старої, класичної татуювання. Дійсно, після 3 - 5 років таке тату змінює колір брів, роблячи їх синіми, сірими, червоними. Це знову-таки зумовлено глибоким введенням пігменту, з яким постійно бореться організм, намагаючись усунути «зайве».

Препарати, що застосовуються при пігментному макіяжі, кардинально відрізняються за складом - вони мають природну основу, і тому прекрасно сприймаються організмом. Вони світлішають поступово, але при цьому не змінюють відтінок. А неглибоке введення під шкіру сприяє безслідному його догляду через пару років. Надалі при бажанні татуаж можна повторювати багато раз в будь-якій техніці виконання.

3. «Брови постійно потрібно поправляти».

Насправді, корекція брів можлива - через місяць після татуажу, але тільки в тому випадку, якщо є певні недоліки або ж сам клієнт побажав посилити колір і насиченість. Така корекція не є обов'язковою - рішення про її проведення приймає безпосередньо сам «власник» брів.

І наостанок: наскільки потрібен вам татуаж брів, і чи варто його робити?

Переваги цієї процедури, як говориться, у наявності. Отримавши красиві і модні на даний момент брови, ви завжди будете мати бездоганний і доглянутий вигляд. При будь-яких обставинах ваша зовнішність буде стильною, а поїздки на відпочинок на морське узбережжя НЕ затьмарять неприємною необхідністю постійно оновлювати макіяж. Разом з тим, слід зазначити, що якісний результат варто очікувати тільки в тому випадку, якщо ви довіритесь професіоналу. Саме в перевірених студіях краси вам нададуть послуги в повному обсязі і з гарантією повної безпеки для здоров'я. У таких місцях працюють тільки з кращими косметичними препаратами, дотримуючись основних норм гігієни, застосовуючи якісне обладнання від відомих виробників. Як правило, послуги в таких салонах коштують досить недешево, але отриманий результат і можливість не переживати про неприємні наслідки дійсно варті цього.

Тому, якщо ви відповідально поставилися до свого рішення зробити красиві брови і взяли до уваги інформацію в цій статті - ви можете сміливо зважитися на перетворення свого стилю.

Повернутися

ТАКОЖ ЧИТАЮТЬ

Прийом клієнтів проводиться за попереднім записом
ЧИТАТИ БЛОГ